Najnowsze informacje

ECyDays

Za nami wyjątkowy tydzień wakacji, tydzień z Panem Bogiem, drugim człowiekiem oraz ze sobą – ECyDays!
Wszystko zaczęło się w poniedziałkowy poranek, gdzie poprzez Mszę Św. oraz wspólne gry i zabawy poznawaliśmy się wzajemnie i zawiązywaliśmy nowe przyjaźnie. Śmiechom i radości nie było końca, a każdy z uczestników czuł się bardzo swobodnie w nowej grupie ludzi!
Wtorek był dniem pełnym wyzwań, gdyż na uczestników czekała gra terenowa połączona z elementami rywalizacji – Rally po Nowej Hucie. Uczestnicy nie tylko poznali historię tej części Krakowa i samą dzielnicę, ale co ważniejsze świetnie się bawili rozwiązując coraz to nowsze zadania!
Środa była dniem wytchnienia dla duszy i ciała, gdyż zajęcia rozpoczęliśmy wspólnym śniadaniem, po którym wszyscy braliśmy udział w konferencji. W międzyczasie nie zabrakło czasu na czas wolny i integrację, a część artystyczna – scenki z niemałym utrudnieniem – przyniosły całą masę radości!
Czwartek rozpoczęliśmy na sportowo, bo spotkaliśmy się w parku trampolin – GO JUMP! Szaleństwom i dobrej zabawie nie było końca. Następnie udaliśmy się do klubu, gdzie wzięliśmy udział we Mszy Św. oraz graliśmy w przeróżne gry!
Piątek był dniem wyciszenia, gdyż zorganizowaliśmy mini-rekolekcje. Modliliśmy się Różańcem, braliśmy udział w zajęciach oraz konferencji, lecz kulminacyjnym punktem dnia była Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po zakończeniu części duchowej uczestnicy rzuci się w wir gier i zabaw!
Sobota była ostatnim dniem naszych zajęć. Po małej niespodziance udaliśmy się na krakowski Rynek, gdzie na uczestników czekało wiele zadań. Przygotowaliśmy grę terenową w której pierwsze skrzypce grały współpraca i spostrzegawczość. Po zakończonej grze na zwycięzców czekały nagrody.
W niedzielę oficjalnie zakończyliśmy nasze zajęcia i ECyDays dobiegł końca. Po wspólnej Mszy Św. z udziałem Rodziców udaliśmy się o klubu na podsumowanie przy kawie i ciastku.
 

Link do galerii zdjęć obok!

Niedziela Bożego Miłosierdzia

„Dla Jego bolesnej męki – miej miłosierdzie dla nas i całego świata.” Tym wezwaniem modli się dzisiaj cały świat – tym więcej osób włącza się w modlitwie w celebrowanie dnia Miłosierdzia Bożego ze względu na obecna sytuację na świecie. Jako Polacy jesteśmy wzorem dla innych, ponieważ to z naszego kraju wywodzi się szczególny kult Miłosierdzia Bożego.

Chcemy jako cały ECYD i RC połączyć się w modlitwie koronką oglądając transmisję z Łagiewnik o godzinie 15:00 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
Kliknij link do filmiku obok!

 

Życzenia Wielkanocne!

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego „Alleluja”.

Kliknij link do filmiku obok!

 

Wyjazd integracyjny do Zakrzowa

Jak pewnie wiecie w ten weekend, tj. 11-13 października, odbył się weekend integracyjny ECyD!

Było wiele zabawy, atrakcji i śmiechów. Nie zabrakło też czasu na wspólną integrację jak  i czas dla Pana Boga, ponieważ w sobotę miała miejsce nasza wieczorna Adoracja. Pewnie zapytacie gdzie spędziliśmy ten czas. Odpowiedź jest prosta – w naszym  ulubionym ośrodku w Zakrzowie!

Już w sam piątek zaczęliśmy wspólną zabawę. Przenieśliśmy się do kasyna, w którym rozbiliśmy bank! Graliśmy w pokera, ruletkę oraz inne emocjonujące gry. Sobota to był dzień dla prawdziwego sportowca. Graliśmy w siatkówkę, piłkę nożną a nawet mieliśmy zajęcia fitness. Poza tym każdy znalazł coś dla siebie, ja np. niezastąpione gry planszowe, czy kultową już grę w mafię. Nie zabrakło czasu na wspólne oglądanie filmu jak i dyskusję po nim. Dzień zakończyliśmy spotkaniem z naszym Dobrym Pasterzem podczas Adoracji. 

Na niedzielę zaplanowaliśmy Mszę Świętą z rodzicami jak i wspólny obiad.
W międzyczasie odbyła się projekcja zdjęć i wspólne wspominanie minionych atrakcji
 Do Krakowa wróciliśmy pełni sił i motywacji do działania! Był to niezapomniany czas…

Spotkanie z br. Zdzisławem Olejko

|opis.html|

Wakacyjny Obóz - Najcenniejszy Dar!

Już drugi z letnich obozów dobiegł końca. W tym roku odwiedziliśmy malowniczą miejscowość Eberstallze w Austrii! 
Był to wspaniały czas pełen niezapomnianych wrażeń i niesamowitych przeżyć! 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z obozu!

KURS ECyD - Bądz Wojownikiem Wiary!

Czerwiec za nami, a więc nasz obóz dobiegł końca. Wszyscy Klubowicze z zmęczeniem, ale przede wszystkim radością przeżyli te kilka dni w atmosferze wiary, spokoju i współpracy.  Nie zbrakło jednak miejsca na wspólne gry i zabawy, jak i zajęcia sportowe i konferencje. Jednym słowem był to wspaniały czas!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Zakończenie roku - PIKNIK

8 czerwca 2019

 • Zaczniemy mszą św o godz 12:00 w kościele NMP Królowej w Będkowicach
 • Po mszy zapraszamy na wspólny spacer do miejsca naszego pikniku – Dolina Będkowska (Brandysówka) Z tego co zostało nam przekazane, nie będzie możliwości dojechania do doliny będkowskiej samochodem.
 • o godz 14:00 wszyscy otrzymamy bigos i chleb. Dlatego proszę o zgłoszenie swojej obecności, abyśmy wiedzieli ile porcji przygotować. Koszt jednej porcji 12 zł/os
 • Następnie zostaną rozdane upominki i nagrody za miniony rok klubowy.
 • Podczas całego wydarzenia będą gry i zabawy dla każdego

ZAPRASZAMY!!!

XI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej

Już po raz 11-ty odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej!

Był to dość szczególny turniej nie tylko z powodu 11-tej edycji, ale dlatego że w tym roku w turnieju wzięły udział drużyny z czterech krajów. Były ekipy z Austrii, Węgier no i oczywiście z Polski.

Turniej był prowadzony w dwóch kategoriach wiekowych (I. 2003-2005 oraz II. 2006-2008). System meczy odbywał się na zasadzie gry „każdy z każdym” , a później rozgrywki finałowe, więc było wiele gry!

Podczas turnieju panował atmosfera radości i zdrowej sportowej rywalizacji. Było to wspaniałe przeżycie nie tylko dla uczestników turnieju, ale również dla kibiców.

Oto ci, którzy stanęli na podium

Grupa Młodsza

 1. Święta  Rodzina

 2. Horyzont

 3. ECyD Austria

Grupa Starsza

 1. Woods United

 2. Horyzont

 3. PKS Królewiec-Solny

Wielka Klubowa Gala Oskarów!

Jak pewnie wiecie w piątek 24.05.2019r miała miejsce kolejna Klubowa Gala Okarów!!! 
Pośród tegorocznych filmów jury szczególnie zainteresował film w reżyserii Nikodema Korohody oraz jego grupy, co sędziowie potwierdzili pierwszym miejscem oraz główną nagrodą! 

Operacja Kilo!

W dniu 30.03.2019 po raz kolejny odbyła się Operacja Kilo! Wraz z Caritas Archidiecezji Krakowskiej zbieraliśmy żywność i środki czystości dla potrzebujących. 
Oto krótka galeria zdjęć…

Weekend rekolekcyjno-integracyjny

W dniach 8-10 marca 2019 odbył się wyjazd rekolekcyjno-integracyjny dla klubów Everest i Horyzont. 
Był czas na spotkanie z Bogiem ale także na spotkanie i innymi. 
Był to bardzo piękny czas, który na długo zostanie w naszej pamięci.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Zajęcia NET dla najmłodszych w naszym klubie

Ostatnie zajęcia (listopadowe) NET dla dzieci w wieku 5-11 lat odbyły się w siedzibie klubów: Everest i Horyzont.
Cieszymy się że nasi młodsi koledzy i nasze młodsze koleżanki mogli skorzystać z tego miejsca i zapraszamy częściej !

Zajęcia sportowe w centrali ruchu "AVATAR"

Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć z zajęć sportowych w centrali ruchu „AVATAR” 

 

Turniej piłki nożnej

Już po raz 10-ty odbył się międzynarodowy turniej piłki nożnej o Puchar ks. kard. Stanisława Dziwisza

Był to dość szczególny turniej nie tylko z powodu 10-tej edycji, ale dlatego że w tym roku w turnieju wzięły udział drużyny z czterech krajów. Były ekipy z Austrii, Węgier, Słowacji no i oczywiście z Polski.

Turniej był prowadzony w dwóch kategoriach wiekowych (I. 2002-2004 oraz II. 2005-2007). W każdej kategorii wiekowej brało udział 10 drużyn, które były podzielone na dwie grupy. Po meczach grupowych (każdy z każdym w danej grupie) po dwie drużyny z każdej grupy walczyły w półfinałach o wejście do finału.

Podczas turnieju panował atmosfera radości i zdrowej sportowej rywalizacji. Było to wspaniałe przeżycie nie tylko dla uczestników turnieju, ale również dla kibiców.

Oto ci, którzy stanęli na podium

Grupa Młodsza

 1. ECyD Budapeszt II

 2. ECyD Austria

 3. Power (Słowacja)

Grupa Starsza

 1. Borkowianka

 2. Horyzont

 3. RKs

Weekend Ojciec - Syn

W dniach 5-6 maja w schronisku szkolnym w Rozdzielu odbył się weekend Ojciec-Syn. Była to okazja, aby wspólnie spędzić czas i umocnić więzi między Ojcem i synem. Oprócz wspólnej gry w piłkę była gra terenowa ASG, był czas na wspólne ognisko i gry planszowe. Był to udany czas dla każdego z uczestników.
Zapraszamy na kolejne takie wydarzenia

Dziękujemy wszystkim za obecność

Weekendowe rekolekcje 2-4 marca

W miniony weekend 2-4 marca w ośrodku 'Caritas” w Zakrzowie odbyły się rekolekcje dla członków klubów: Everest i Horyzont. 
Rekolekcje dodatkowo uświetniła grupa muzyczna z prywatnego stowarzyszenia wiernych „Przymierze Miłosierdzia” z Krakowa Dziękujemy!!!

Dziękujemy wszystkim za obecność

Dzień Babci i Dziadka z Kolędowaniem

W dniu 21 stycznia 2018 r. obchodziliśmy wspólnie dzień babci i dziadka. Była to piękna okazja, aby podziękować naszym babciom i dziadkom za ich obecność i wsparcie.

Dziękujemy wszystkim za obecność i składamy najlepsze życzenia naszym babciom i dzidkom

Wigilia Klubowa

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbyła się Wigilia klubowa dla członków klubów: Horyzont i Everest oraz ich rodzin. Podczas tego wydarzenia odbyła się aukcja ozdób świątecznych przygotowanych przez chłopców i dziewczęta. Udało nam się uzbierać 2 500 zł. Pieniądze zostały przekazane dla dzieci z pogotowia opiekuńczego na najpotrzebniejsze rzeczy.

Dziękujemy wszystkim za obecność i dobroć serca

Operacja Kilo

Wraz z Caritasem w dniach 8-9 grudnia odbyła się zbiórka żywności i środków czystości dla ubogich. 

Rekolekcje Adwentowe 1-3 XII 2017

W miniony weekend 1-3 grudnia w ośrodku 'Caritas” w Zakrzowie odbyły się rekolekcje dla członków klubów: Everest i Horyzont. 
Rekolekcje dodatkowo uświetniła grupa muzyczna z prywatnego stowarzyszenia wiernych „Przymierze Miłosierdzia” z Krakowa Dziękujemy!!!
W niedzielę odbyła się Msza św., w której uczestniczyli rodzice i krewni uczestników wyjazdu. Po Mszy św. rodzice zmierzyli się ze swoimi dziećmi w grze przygotowanej przez formatorów. Nie zabrakło zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy.
Z lewej strony filmik a z prawej link do galerii